fbpx

Dzisiejsi inwestorzy świadomi są swoich potrzeb i przed zakupem okien PCV, często rzetelnie przygotowują się do podjęcia ostatecznej decyzji, co do wyboru profilu okiennego. Dla nas sprzedawców, to bardzo dobrze, bo decyzje o zakupie są dobrze przemyślane, rozsądne i nie ma tutaj miejsca na błędy lub poprawki. Klient świadomy, wie czego szukać, my tylko możemy podpowiadać pewne rozwiązania i podsuwać pomysły. Zdarza się, że projekt narzuca konkretny profil i rodzaj okien i wystarczy się temu przyjrzeć i zastosować do wytycznych. Często jednak takich informacji nie ma na projekcie i inwestor zaczyna szukać… Prawdziwi inwestorzy, doświadczeni, wybierają tylko takie okna, które posiadają wszystkie badania, dopuszczenia i produkowane są zgodnie z normami. Tylko wtedy można być pewnym, że są to okna na wymaganym poziomie eksploatacyjnym i dokładnie spełnią oczekiwania użytkowników.

Nasz rynek zarzucony jest wieloma rodzajami okien PCV. Produkowane są okna na różnych profilach, o różnych klasach i z różnym ich wyposażeniem. Jak więc kupić, aby zyskać, a nie stracić?

Korzystając z jakże powszechnego dostępu do informacji, należy wybrać dobrego producenta okien. To wbrew pozorom jest bardzo proste i szybkie. Należy wybrać producenta, który istnieje na rynku i w branży co najmniej kilka lat. Producenta, który stawia na jakość i współpracuje z najlepszymi dostawcami na rynku. Producenta, który podąża za wymagającym rynkiem i nie boi się inwestować. Zakupione okna powinny posiadać wszystkie wymagane certyfikaty, atesty i aprobaty: Certyfikat IFT Q-Zert, Certyfikat ISO 9001:2000, atesty higieniczne Państwowego Zakładu Higieny, Atest PPOŻ, Aprobaty Techniczne ITB, Znak jakości RAL.

Zakup okien to poważna inwestycja, powinna być przemyślana pod kątem użytkowania, wyglądu, funkcjonalności, bezpieczeństwa i energooszczędności. Wcale nie trzeba budować domu pasywnego, aby zamontować w nim dobre, energooszczędne okna. Najwyższa efektywność cieplna okien jest ważna chyba dla każdego, bo kto lubi płacić wysokie rachunki za ogrzewanie? Należy więc sprawdzić wszystkie parametry techniczne okien plastikowych, a jest tego naprawdę dużo: współczynnik przenikania ciepła dla całego okna, współczynnik izolacyjności akustycznej, współczynnik przenikalności energii słonecznej, współczynnik przenikalności światła. Właściwości techniczne np. : wodoszczelność, odporność na obciążenia wiatrem, przepuszczalność powietrza. Również grubość ścianek profilu, szerokość zabudowy profilu. Wyposażenie okien PCV jest także bardzo istotne: rodzaj okuć, wzmocnienie stalowe w ramie i w skrzydle, zaczepy antywyważeniowe, mikrowentylacja, stopniowany uchył, stabilizator uchyłu, ciepła ramka, klamki, uszczelki, szyba zespolona. Sporo się tego nazbierało, a to nie koniec… Okna przecież pełnią wiele funkcji, aż trudno wszystkie tutaj wymieniać, bo dla każdego z nas mogą oznaczać coś innego. Każdy chyba ma w domu drzwi balkonowe, a teraz coraz bardziej popularne drzwi przesuwne lub podnośno przesuwne. Okna przesuwne, które mają często zastosowanie w kuchni, okucia, które uniemożliwiają dzieciom otwarcie skrzydła, obniżone klamki w sytuacjach tego wymagających oraz wiele innych rozwiązań. Temat okien plastikowych jest bardzo obszerny i ciekawy, dlatego tak ważny jest wybór jednego, dobrego, sprawdzonego producenta.

Firma Vetrex towarzyszy nam praktycznie od początku naszej działalności. Nasza współpraca handlowa kiedyś nie opierała się tylko na jednym producencie okien PCV, było ich znacznie więcej. Sporo różnych profili różnych producentów mieliśmy w ofercie, jednak czas weryfikuje wszystko. Część firm produkujących okna PCV już nie istnieje, pochłonął je większy producent lub nie wytrzymały pozycji na rynku. Natomiast część z nich nadal istnieje i jakoś prosperuje. Jednak my, mając kilkunastoletnie doświadczenie w sprzedaży i montażu okien plastikowych postanowiliśmy zrobić głęboką selekcję naszych dostawców. Wniosek widzą Państwo w tytule tego artykułu – została tylko jedna firma godna naszej uwagi – Vetrex. Obserwujemy firmę Vetrex już kilkanaście lat i tyle też z nią współpracujemy. Wiele się od kolegów i koleżanek z firmy Vetrex nauczyliśmy i wciąż czerpiemy korzyści, pomysły i układa nam się współpraca. Vetrex to firma świetnie przygotowana do partnerskiej współpracy. Przedstawiciel handlowy, który regularnie zagląda, dopytuje, interesuje się sprzedażą, pomaga w różnych sytuacjach. Oprócz tego mamy swojego opiekuna stacjonarnego w firmie, na którego zawsze można liczyć. Jest także świetna opieka merytoryczna, system szkoleń, autoryzacje i egzaminy sprawdzające naszą wiedzę, kompetencje i umiejętności. Do tego dobra logistyka, terminowe transporty i co bardzo ważne serwis, który w razie ewentualnych problemów nie pozostawia nas z problemem. I oczywiście najważniejsze – świetny produkt, który został przetestowany przez wielu naszych klientów, przez nasze ekipy montujące oraz przez nas samych, bo przez te wszystkie lata my również staliśmy się inwestorami. Jak widać Vetrex to firma na bardzo wysokim poziomie, zarówno na poziomie produktu finalnego, czyli okien PCV, jak również na poziomie współpracy, zamówień, logistyki, terminowości. Wszystko poukładane jak w przysłowiowym „szwajcarskim zegarku”.

Z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że Vetrex ma najlepsze okna PCV. Do Państwa należy wybór i podjęcie ostatecznej decyzji co do wyboru producenta okien plastikowych. My z ogromną przyjemnością możemy przybliżyć, ten jakże obszerny, temat i przygotować ofertę na podstawie przesłanych wymiarów lub po dokonanych przez nas pomiarach. Nieskromnie pragnę zaznaczyć, że mamy dużą wiedzę w dziedzinie stolarki oraz jej montażu i dzięki temu wciąż się rozwijamy i utrzymujemy wysoką pozycję na rynku. Idziemy do przodu z najlepszymi!

Szybki kontakt

Skontaktuj się z nami!

SALON SPRZEDAŻY

ul. Przejazdowa 13/3-4
51-167 Wrocław
+48 725 625 521
biuro@fixokna.pl

Poniedziałek: 08:00 - 16:00
Wtorek: 09:00 - 19:00
Środa: 08:00 - 19:00
Czwartek: 08:00 - 16:00
Piątek: 08:00 - 14:00

Ze względu na sytuacje związana z COVID-19 , wszystkie spotkania i wizyty w biurze umawiane są indywidualnie, w celu uniknięcia spotkań większej grupy osób w jednym miejscu.

księgowość, magazyn

ul. Przejazdowa 13/3-4
51-167 Wrocław
+48 693 203 803
montaze@fixokna.pl

Poniedziałek: 08:00 - 16:00
Wtorek: 08:00 - 16:00
Środa: 08:00 - 16:00
Czwartek: 08:00 - 16:00
Piątek: 08:00 - 16:00

Serwis

ul. Przejazdowa 13/3-4
51-167 Wrocław
 +48 609 477 346
serwis@fixokna.pl

Poniedziałek: 08:00 - 16:00
Wtorek: 08:00 - 16:00
Środa: 08:00 - 16:00
Czwartek: 08:00 - 16:00
Piątek: 08:00 - 16:00