Porady

Okna Vetrex – okna PCV na najwyższym poziomie.

Jakże trudno w natłoku informacji, wybrać tę właściwą i prawdziwą. Musimy mieć sporą wiedzę i pewne, obiektywne źródła, które wprowadzą nas w rzeczywistość branży budowlanej. Na stronach internetowych, w prasie, w reklamie wszyscy chwalą się, że są najlepsi i mają najlepszy produkt. Jak to jest w rzeczywistości? Otóż, można wierzyć na słowo albo spróbować to sprawdzić….

Czytaj dalej

Okna energooszczędne a ekologia

Inwestorzy dzisiaj zastanawiają się jak budować energooszczędnie oraz jakie wymierne korzyści poprzez to osiągną. Patrząc realnie, koszty budowy domu energooszczędnego nie są dużo wyższe niż tradycyjnego. Inwestorzy, którzy trafiają do nas z zapytaniem o ofertę montażu okien, najczęściej pytają o okna energooszczędne. Czytaj dalej

Jak wybrać dobre okna? (Dlaczego Vetrex?)

Dzisiejsi inwestorzy świadomi są swoich potrzeb i przed zakupem okien PCV, często rzetelnie przygotowują się do podjęcia ostatecznej decyzji, co do wyboru profilu okiennego. Dla nas sprzedawców, to bardzo dobrze, bo decyzje o zakupie są dobrze przemyślane, rozsądne i nie ma tutaj miejsca na błędy lub poprawki. Czytaj dalej

Jak użytkować i konserwować okna PCV?

Użytkownicy okien PCV wiedzą jak łatwe w utrzymaniu czystości oraz w obsłudze są okna PCV. Jednak nie możemy zapominać o regularnym czyszczeniu i myciu okien oraz o regularnych przeglądach okuć oraz uszczelek. To bardzo ważne dla długoletniej dobrej funkcjonalności naszych okien. Jeśli nie zadbamy o czystość profili, szyb, okuć oraz uszczelek, okna nie będą wyglądały tak świeżo i jak nowe, a przecież mogą, niewielkim naszym wysiłkiem i nakładem pracy. Czytaj dalej

Montaż okna

 • Należy ustawić okno na profilu podokiennym, który zapewnia prawidłowy montaż parapetów wewnętrznych i zewnętrznych.
 • Następnie ustalić położenie okna w otworze okiennym za pomocą klinów dystansowych.
  Potem trzeba ustawić poziom dolnej części ramy za pomocą klinów i ustawić pionowe części ramy (kliny powinny być tak rozmieszczone, aby umożliwić rozszerzalność profili pod wpływem ciepła). Sposób ich rozmieszczenia zależy od rodzaju okna i sposobu jego otwierania.
 • Przed mocowaniem okna należy sprawdzić rodzaj konstrukcji ściany, w której znajdzie się okno.
 • Podczas mocowania okna na kotwy lub dyble należy zachować wymagane odległości punktów zakotwienia okna, ponownie sprawdzić czy rama jest prawidłowo ustawiono w pionie i poziomie.
 • Wywiercić otwór pod kołki montażowe następnie wywiercić otwory w murze prowadząc wiertło poprzez otwory w ramie.
 • Następnie wtryskiwać piankę uszczelniającą w sposób ciągły na całym obwodzie okna.
 • Oczyścić ościeże, wypełnić ubytki i nierówności tak, aby stworzyć równą i gładką powierzchnie.
 • Po zakończeniu montażu należy usunąć folię ochronną, gdyż po pewnym czasie usunięcie jej staje się bardzo trudne lub niemożliwe.

Zanim zamontujesz okna

 • Okna powinny być mniejsze od otworów, tak by zapewnić luz niezbędny do swobodnego odkształcania się okna oraz prawidłowego wykonania połączenia okno-ściana.
 • Szerokość szczeliny uzależniona jest od materiału, z którego jest wykonane okno oraz od długości ościeżnic.
 • Przy ustalaniu wysokości okna należy dokonać pomiaru otworu od zewnątrz i od wewnątrz.
 • Przy pomiarze okna z jego wysokości należy uwzględnić zapas na listwę podokienną równy wysokości listwy.