Sytuacje, które skłonią Cię do wymiany okien

Wymiana okien to dość duża inwestycja. Oprócz tego dochodzi jeszcze fakt, że sam montaż bywa dość kłopotliwy. Stąd też właściciele domów często przekładają zaplanowaną wymianę okien z roku na rok. Często też na opóźnienie ma wpływ fakt, że czekamy ma nowe rozwiązania technologiczne albo jakieś interesujące promocje u konkretnego producenta. Ale są takie sytuacji, kiedy wymiana okien jest koniecznością.

Mieszkańcy dużych miast decydują się na wymianę starych okien np. wtedy, gdy dojdzie do rozbudowy sieci komunikacyjnej w bezpośrednim sąsiedztwie ich miejsca zamieszkania. Więcej autobusów, samochodów osobowych oraz tramwajów to także większy hałas. Jeśli koło Twojego domu rozpoczęto rozbudowę sieci komunikacyjnej, pomyśl już teraz o dobrych oknach dźwiękoszczelnych.

Kolejną sytuacją, która może wymusić wymianę okien jest gruntowny remont domu lub mieszkania. Pamiętaj, że także i nowe wyposażenie Twojego salonu oraz innych pomieszczeń po jakimś czasie nie będzie wyglądać tak dobrze, a przyczyni się do tego chociażby promieniowane UV. Jeśli planujesz gruntowny remont, a Twoje okna nie są już najnowsze, pomyśl o wymianie stolarki okiennej. Na rynku dostępne są już nowoczesne okna o obniżonej przepuszczalności.

Starsze okna mają wyższe współczynniki przenikania ciepła. A to oznacza w praktyce, że ich właściciele odczuwają dość mocno każdą znaczącą zmianę temperatury na zewnątrz. Jeśli robi się zimno, trzeba zwiększyć wydatki na ogrzewanie. Z kolei latem trzeba pogodzić się ze zbyt wysoką temperaturą. Rozwiązaniem mogą być nowoczesne okna, które mają o wiele niższe współczynniki przenikania ciepła niż starsze modele. Takie okna zapobiegną przegrzaniu domu latem i chronią przed stratami ciepła zimą.

Mieszkasz w okolicy, gdzie często dochodzi do włamań? Nie zapominaj o tym, że większość włamywaczy dostaje się do środka domów swoich ofiar właśnie przez okno. Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w nowoczesne okna antywłamaniowe, które wyposażone jest w szyby ochronne, a także w wzmocnione okucia. Takie okna pozwolą Ci czuć się bezpieczne w domu.